21.03.2025-ci il tarixdə Qayğıya Ehtiyacı olan Şəxslərə Sosial Dəstək İctimai Birliyi, Gözdən Əlillər Cəmiyyəti İctimai Birliyi ilə birgə Sosial Xidmətlər Agentliyinin sifarişi əsasında Novruz bayramı münasibətilə tədbir keçirilib.
Tədbirdə Bakı, Abşeron və Sumqayıtda yaşayan görmə məhdudiyyətli 100-dək uşaq və onları müşayiət edən valideynlər iştirak ediblər.
Gözdən Əlillər Cəmiyyəti İctimai Birliyinin sədri Səmyar Abdullayev çıxış edərək həssas sosial qruplara, əlillərə, o cümlədən görmə məhdudiyyətli insanlara göstərilən dövlət qayğısı və onların sosial müdafiəsinin gücləndirilməsi sahəsində həyata keçirilən tədbirlərdən danışıb, uşaqları Novruz bayramı münasibətilə təbrik edib.
Müxtəlif nağıl personajlarının çıxışı ilə şou proqram uşaqlar tərəfindən maraqla qarşılanıb. Bahar qızı, Keçəl və Kosa şən və rəngarəng nömrələri ilə iştirakçıları əyləndirib. Xüsusi oyunlar və yarışmalar da təşkil olunub. Uşaqlar həm əyləniblər, həm də oyun və yarışmalarda fəal iştirak ediblər.
İfa olunan musiqi nömrələri görmə məhdudiyyəti olan uşaqların və onların ailələrinin bayramını daha da şənləndirib, əyləncəli oyunların qaliblərinə hədiyyələr verilib. Təqdim edilən hədiyyələr müxtəlif təhsil və inkişafetdirici materiallar, həmçinin əyləncəli oyuncaq və texnoloji cihazlardan ibarət olub.
İştirakçılar bayramın mifoloji qəhrəmanları ilə birlikdə müxtəlif əyləncəli oyunlarda iştirak edib, Novruz atributları ətrafında şəkil çəkdiriblər.
Onu da qeyd edək ki, martın 22-də Gəncədə, martın 23-də isə Lənkəranda daha 200 görmə məhdudiyyətli uşağın iştirakı ilə Novruz şənliyi keçiriləcək.

The Social Support for Persons in Need of Care Public Union, together with the Society of the Visually Impaired Public Union, held an event on the occasion of Novruz holiday at the request of the Social Services Agency.
The event was attended by about 100 children with visual impairments living in Baku, Absheron and Sumgayit and their accompanying parents.
The Chairman of the Society of the Visually Impaired Public Union, Samyar Abdullayev, spoke about the state care provided to vulnerable social groups, disabled people, including people with visual impairments, and the measures taken to strengthen their social protection, and congratulated the children on the occasion of Novruz holiday.
The show program with the performances of various fairy-tale characters was met with interest by the children. Bahar gizi, Kechal and Kosa entertained the participants with their cheerful and colorful numbers. Special games and competitions were also organized. The children both had fun and actively participated in the games and competitions.
The performed musical numbers made the holiday of children with visual impairments and their families even more joyful, and the winners of the fun games were given gifts. The gifts presented consisted of various educational and developmental materials, as well as fun toys and technological devices.
The participants participated in various fun games with the mythological heroes of the holiday and took pictures around the attributes of Novruz.
It should also be noted that on March 22 in Ganja, and on March 23 in Lankaran, a Novruz celebration will be held with the participation of another 200 visually impaired children.