30 dekabr 2022-ci il tarixində “Point otelinin Zodiak” restoranında Azərbaycan Respublikası Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyinin sifarişi ilə Qayğıya Ehtiyacı olan Şəxslərə Sosial Dəstək İctimai Birliyinin Azərbayan Gözdən ƏLillər Cəmiyyəti ilə birgə icra etdiyi “18 yaşınadək əlilliyi müəyyən edilmiş şəxslər üçün Yeni il şənliyinin təşkili” layihəsi çərçivəsində görmə üzrə əlilliyi olan uşaqlar üçün bayram şənliyi keçirilmişdir.
Bayram şənliyində 18 yaşadək görmə üzrə əlilliyi olan uşaqlar üçün bayram süfrəsi açılmış, şou və konsert proqramı, müxtəlif viktorinalar (şou oyunlar) təşkil edilmişdir. Bayramda görmə üzrə əlilliyi olan istedadlı uşaqlar bayram şənliyini öz rəngarəng ifaları və çıxışları ilə daha maraqlı etmişlər. Tədbirdə iştirak edən uşaqlarara bayram hədiyələri təqdim edilmişdir.
Tədbirdə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyinin əməkdaşları, tanınmış müğənni, aktyorlar və KİV nümayəndələri iştirak etmişlər.

On December 30, 2022, at the Zodiak restaurant of the Point Hotel, "Persons diagnosed with disabilities under the age of 18" jointly implemented by the Public Union of Social Support to Persons in Need of Care and the Azerbaijan Visually Handicapped Society by order of the Social Services Agency under the Ministry of Labor and Social Protection of the Republic of Azerbaijan A holiday party was held for children with visual disabilities within the framework of the "Organization of New Year's party" project.
At the holiday party, a festive table was opened for visually impaired children under 18 years of age, a show and concert program, various quizzes (show games) were organized. On the holiday, the talented children with visual disabilities made the holiday celebration more interesting with their colorful performances and performances. Holiday gifts were presented to the children who participated in the event.
Employees of the Social Services Agency under the Ministry of Labor and Social Protection of the Population, well-known singers, actors and media representatives took part in the event.