Səmyar Abdullayevdən Azərbaycan Respublikası Prezienti cənab İlham Əliyevə Məktub
Azərbaycan Gözdən Əlillər Cəmiyyəti İctimai Birliyinin hər bir üzvü Sizin siyasi yolunuzu yaxından izlədiyini, bəyəndiyini və tərəfinizdən qəbul edilən bütün siyasi-iqtisadi islahatları dəstəklədiyini ərz edir. Cəmiyyətimiz Azərbaycan Respublikasının vətəndaşlarının sosial rifahı naminə Sizin tərəfinizdən həyata keçirilən çoxşaxəli inkişaf strategiyasını alqışlayır və böyük fəxarət hissi ilə qarşılayır.
İstər Ali Baş Komandan kimi Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyü uğrunda qət etdiyiniz 44 günlük Zəfər yolunda, istərsə də azad olunmuş torpaqlarda aparılan yenidənqurma işləri və inkişaf dinamikası Sizin parlaq siyasi yolunuzun təzahürüdür. Azərbaycan Gözdən Əlillər Cəmiyyəti İctimai Birliyinin rəhbərliyi bu yolda hər bir üzvü ilə daim Sizin yanınızda olduğu üçün qürur hissi keçirdiyini bildirir. Sizin dünya arenasında nüfuzunuz və ölkəmizin inkişaf etmiş ölkələr sırasında tanınaraq güclü dövlətə çevrilməsi artıq bütün dünya sivilizasiyasında qəbul edilmiş həqiqətdir.
Sizin tərəfinizdən əlil kontingentə, xüsusilə gözdən əlil insanlara göstərilən xüsusi diqqət və ehtirama görə yüzlərlə gözdən əlil üzvlərimizin təşəkkürlərini və sonsuz minnətdarlıqlarını xüsusilə diqqətinizə çatdırırıq. Bu gün məhz Sizin göstərişləriniz əsasında gözdən əlil vətəndaşların mənzil-məişət şəraitlərinin yaxşılaşdırılması istiqamətində qəbul edilmiş sosial inkişaf platforması yüzlərlə gözdən əlil ailənin yaşayış standartlarının və sosial-iqtisadi rifah halının yüksəlişinə səbəb olmuşdur. Bu ədalətli və humanist platforma sayəsində uzun illərdir mənzil şəraitsizliyindən əziyyət çəkən və ev almağa heç ümidi belə olmayan yüzlərlə gözdən əlil ailə artıq işıqlı və isti ev şəraiti ilə təmin olunmuş və yaxın gələcəkdə də təmin olunacaq. Bütün bunlar Sizin və Mehriban xanım Əliyevanın hər bir gözdən əlil vətəndaşın sosial həyatında əlahiddə diqqətinin təzahürüdür. Hər bir Cəmiyyət üzvü bu diqqəti hiss edir və bu diqqət onların gələcək həyat yolunda qaranlığa doğan günəş kimi işıq saçır.
Hörmətli cənab Prezident, bir daha bütün Cəmiyyət üzvləri adından Sizə və ailə üzvlərinizə cansağlığı, uzun ömür və ümmanlar qədər nəhayətsiz xoşbəxtlik arzu edirəm.

Letter from Samyar Abdullayev to Mr. Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan
Every member of the Public Union of the Society of Visually Impaired People of Azerbaijan declares that he closely follows your political path, likes it and supports all the political and economic reforms adopted by you. Our society welcomes the multifaceted development strategy implemented by you for the social welfare of the citizens of the Republic of Azerbaijan and welcomes it with great pride.
Both the 44-day Victory Road you traveled for the territorial integrity of the Republic of Azerbaijan as the Commander-in-Chief, and the dynamics of development and reconstruction in the liberated lands are a manifestation of your bright political path. The leadership of the Public Union of the Society of the Visually Impaired of Azerbaijan expresses its pride that it is always by your side with each of its members. Your reputation in the world arena and the fact that our country has become a powerful state by being recognized among the developed countries is already an accepted fact in the entire world civilization.
We especially bring to your attention the thanks and endless gratitude of our hundreds of visually impaired members for the special attention and respect shown by you to the disabled contingent, especially to visually impaired people. Today, based on your instructions, the social development platform adopted in the direction of improving the housing and living conditions of visually impaired citizens has led to the improvement of the living standards and socio-economic well-being of hundreds of visually impaired families. Thanks to this fair and humane platform, hundreds of visually impaired families, who have been suffering from poor housing conditions for many years and had no hope of buying a house, have already been provided with bright and warm home conditions and will continue to be provided in the near future. All this is a manifestation of your and Mrs. Mehriban Aliyeva's special attention in the social life of every blind citizen. Every member of the Society feels this attention, and this attention shines on their future path of life like the sun rising in the darkness.
Dear Mr. President, once again on behalf of all members of the Society, I wish you and your family members good health, long life and endless happiness as long as Oman.