Azərbaycan Gözdən Əlillər Cəmiyyəti Prezident İlham Əliyevi təbrik edib
Sizi prezident seçkilərində parlaq qələbə əldə etməyiniz münasibətilə Azərbaycan Gözdən Əlillər Cəmiyyəti adından təbrik edir, sizə gələcək fəaliyyətinizdə uğurlar arzulayıram. 7 fevral seçkilərinin nəticəsi bir daha sübut etdi ki, Azərbaycan xalqı sizi sevir, öz gələcəyini sizə etibar etməklə müzəffər liderinə böyük etimad göstərir. Təbii, xalqın sizə olan bu böyük sevgisinin, bu dərin etimadının kökündə mühüm səbəblər dayanır.
Son 20 ildə ölkəmizin ictimai-siyasi, iqtisadi və hərbi həyatında baş verən proseslər sübut etdi ki, siz xalqın arzu və istəklərini reallığa çevirməyə, xalqı arzusunda olduğu gələcəyə aparmağa, ona yüksək sosial rifah, sülh və əmin-amanlıq bəxş etməyə qadirsiniz. Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin sizin rəhbərliyiniz altında 2020-ci ilin 44 günlük Vətən müharibəsində əldə etdiyi parlaq zəfər, ərazi bütövlüyümüzün təmini xalqımızın və dövlətimizin həyatında yeni, işıqlı bir dönəmin başlanmasını təmin etdi. Bu gün vətəndaşlarımızın Bakı, Şəki, Naxçıvan, Lənkəran və s. kimi şəhərlərlə yanaşı, həm də Xankəndi, Şuşa, Laçın, Füzuli, Zəngilan və digər işğaldan azad edilən ərazilərimizdə səs verməsi sizin böyük siyasətçi, bacarıqlı sərkərdə kimi böyüklüyünüzdən xəbər verir. Məhz bu səbəbdən də xalq öz müzəffər liderinə səs verməklə bu seçkiləri tarixə zəfər seçkiləri kimi daxil etdi. Seçkilərin nəticəsi sübut etdi ki, bu, sadəcə sizin deyil, bütün xalqın – dünya azərbaycanlılarının qələbəsidir.
Cənab Prezident!
İnanırıq ki, sizin liderliyiniz altında Azərbaycan Respublikası yaxın illərdə bütün sahələrdə yeni müvəffəqiyyətlərə imza atacaq, inkişaf və tərəqqi yolunda böyük məsafələr qət edəcək. Əmin ola bilərsiniz ki, ölkəmizin çiçəklənməsi uğrunda apardığınız mübarizədə Azərbaycan xalqı hər zaman olduğu kimi bundan sonra da sizin yanınızda olacaq, hər bir çağırışınıza bütün qəlbi ilə səs verəcək.
Bir daha sizi qələbə münasibətilə təbrik edir, Cəmiyyətimizin hər bir üzvü adından uğurlar arzulayıram”

Общество инвалидов по зрению Азербайджана поздравило президента Ильхама Алиева
От имени Общества инвалидов по зрению Азербайджана поздравляю вас с блестящей победой на президентских выборах и желаю успехов в дальнейшей деятельности. Результаты выборов 7 февраля еще раз доказали, что азербайджанский народ любит вас, доверяет вам свое будущее и доверяет победившему лидеру. Конечно, в основе этой большой любви и глубокого доверия народа к вам есть важные причины.
Процессы, произошедшие в общественно-политической, экономической и военной жизни нашей страны за последние 20 лет, доказали, что вы способны воплотить мечты и чаяния народа в реальность, привести народ к тому будущему, о котором он мечтает. и обеспечение им высокого социального благосостояния, мира и спокойствия. Блестящая победа, одержанная Вооруженными Силами Азербайджана в 44-дневной Отечественной войне 2020 года под Вашим руководством, обеспечение нашей территориальной целостности, обеспечили начало новой, светлой эпохи в жизни нашего народа и нашего государства. Сегодня наши граждане проживают в Баку, Шеки, Нахчыване, Лянкяране и др. Помимо таких городов, как Ханкенди, Шуша, Лачин, Физули, Зангилан и других территорий, освобожденных от оккупации, тот факт, что вы проголосовали, показывает ваше величие как великого политика и умелого полководца. Именно по этой причине народ, проголосовав за своего победившего вождя, вошел в историю как победоносные выборы. Итоги выборов доказали, что это победа не только вашей, но и всего народа – азербайджанцев мира.
Господин Президент!
Мы верим, что под Вашим руководством в предстоящие годы Азербайджанская Республика добьется новых успехов во всех областях, пройдет большие расстояния на пути развития и прогресса. Вы можете быть уверены, что в вашей борьбе за процветание нашей страны азербайджанский народ, как всегда, будет рядом с вами и всем сердцем будет голосовать за каждый ваш призыв.